Harika Sohbetler

tURk     15-12-20     Genel     Harika Sohbetler     143 Defa Okundu

Harika Sohbetler Yapmanın 5 Yolu
Sohbet kayıp bir sanat mı? Kendinizi doğru ortama yerleştirmekten doğru şekilde dinlemeye kadar onu nasıl geri getireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Hiç yabancılarla konuşma ve onların size anında ısınmasını sağlama yeteneğiniz olmasını dilediniz mi?

Onlarla her konuştuğunuzda içinizdeki en iyiyi ortaya çıkaran tanıdığınız insanları düşünün: Onlarla konuşurken kendinizi rahat hissedersiniz ve sonsuza kadar konuşmaya devam edebilirsiniz. Eski arkadaşlar veya yeni tanıştığınız biri olabilirler, ancak sohbet sorunsuz ve doğal bir şekilde akıyor gibi görünüyor.

Hayranlık duyduğunuz kişilerin sahip olduğu doğal konuşma yeteneğine sahip olmayı diliyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Anlamlı sohbetler yapmak öğrenilebilecek bir şeydir ve odaklanarak ve pratik yaparak hepimiz bu konuda daha iyi olabiliriz.

İşte bizi doğru yola sokacak beş önemli şey:

1. KENDİNİZDEN ÇIKIN VE DİĞER KİŞİ HAKKINDA KONUŞUN
Hiç ilginizi çekmeyen bir şey hakkında hiç durmadan konuştunuz mu? Muhtemelen kendileriyle sohbet ediyorlarmış ve sen de oradaydın. Bu insanlar, ilgilerini paylaşmayabileceğiniz fikrinden habersiz görünüyorlar.

En iyi sohbetler karşınızdaki kişiye, dünyasına ve neyle ilgilenebileceklerine ilgi göstermekle başlar. Çoğu insan kendileri hakkında konuşmayı sever. Onlara, onlar hakkında fark ettiğiniz bir şey hakkında açık uçlu bir soru sorun. Onlara içten bir iltifat verebilir veya olumlu geri bildirimler verebilirseniz, harika bir başlangıç ​​yaptınız. Büyük konuşmacılar başkalarına samimi bir ilgi gösterirler, onlar hakkındaki şeyleri fark ederler ve bunları konuşmalarını başlatmak ve beslemek için kullanırlar.

2. AKTİF DİNLEME PRATİĞİ YAPIN
Çoğu insan başka biri konuşurken ne söylemek istediklerini düşünüyor. Konuşmalarınız sırasında bunun farkında olun ve zihninizin bir yanıta gittiğini gördüğünüzde durun ve kendinizi dinlemeye zorlayın. Bu, özellikle dışa dönük biriyseniz, kolay değildir. Partnerinizle veya bir arkadaşınızla zaman geçirerek ve az önce söylediklerini onlara tekrarlayarak pratik yapabilirsiniz. Bu alıştırma, başkalarını dinleyerek fiilen harcadığımız zamanın farkına varılmasına yardımcı olur.

3. SOHBETİ DAHA DERİN BİR SEVİYEYE TAŞIYIN
Açmaya ve bir şeyler paylaşmaya istekli olduğunuz insanları düşünün. Normalde başkalarıyla yapmayacağınız şeyleri ifşa etmekte sizi bu kadar rahat ettiren şey nedir?

Muhtemelen sizinle göz teması kurmakta ve onların tam ve bölünmemiş dikkatini aldığınızı hissettirmekte iyidirler. İfadelerine dikkat edin. Sadece sözlerinin tonunda değil, ifadelerinde de yanınızda olduklarına dikkat edin. Mutlu veya heyecanlı olduğunuz bir şeyi paylaştığınızda yüzleri parlar ve kötü haberleri paylaşırken ciddi, hüzünlü bir görünüm alırlar. Söylediklerinize tamamen kendilerini kaptırdıklarını hissediyor ve hissediyorsunuz.

Yaptıkları şeyi taklit etmek size doğal gelmiyorsa, pratik yapın ve kendinizi bunu yapmaya zorlayın. İnsanların size farklı tepki vermeye başlayacağına dikkat edin.

4. İYİ SORULAR SORUN
Başkalarının ilgi göstererek ve açık uçlu sorular sorarak konuşmanın derinliklerine inmelerine yardımcı olarak başkalarının daha fazla paylaşım yapmasını sağlayabiliriz. İyi sorular, birisine konuştukları bir şey hakkında nasıl düşündüklerini veya hissettiklerini sormaktır. Daha önce biriyle konuştuysanız, ona daha önce konuşmada gönüllü olarak verdikleri şeyleri sorun. Muhtemelen, bir şeyi kendi başlarına gündeme getirmişlerse, bu onlar için ilgi çekicidir ve biraz önemlidir. İlgi alanlarıyla ilgili başka hangi alanlarda konuşmak isteyeceklerini kendinize sorun.

5. ZAMANI VE MEKANI DÜŞÜNÜN
Karşınızdaki kişiyi dinleyecek vaktiniz olmadıkça, asla hızlıca eğlenmenin ötesinde bir sohbete başlamayın. Etrafta çok sayıda insanın olduğu gürültülü yerler, harika sohbetler yapmak için en iyi yerler değildir. İyi bir konuşma, yavaş, rahat bir hız ve dikkat dağıtıcı olmayan, baskısız bir atmosfer gerektirir. Kafeler bu amaç için harikadır. 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?UkalaChat.Net

  • Tek Tıkla Yabancı Sohbet
  • Dünyanın her yerinden yabancılarla anonim olarak sohbet etmenize yardımcı olan anlık rastgele bir sohbettir. Hoş kız ve erkeklerle sohbet edin, tercihinizi belirleyin ve sohbete başlayın! Tüm seçenekler kayıt olmadan kullanılabilir. Yabancılarla misafir olarak sohbet edin, herhangi bir ayrıntı vermenize gerek yok - istediğiniz her şeyi yabancılarla paylaşın, ancak isterseniz anonim kalabilirsiniz! Çevrimiçi insanlarla tanışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı, sadece bir tıklama daha ve maceranız başlayabilir .

    Sosyal Medya

    Sizde hemen bizi takip edin!

    © Copyright 2021 UkalaChat.Net - Tüm hakları saklıdır.