Aşk nedir

     02-02-21     Genel     Aşk nedir     999 Defa Okundu

Aşk nedir?

Neden çoğu insan sevginin anlamının ne olduğunu merak ediyor? Bir ilişkideki belirsizlik korkusundan mı? Yoksa birisine sevgi göstermemekle suçlandığımız için mi? Ve neden, aşkın tam olarak ne olduğunu tam olarak anlamadığımızda bile, sevgiye dayalı – iyi ya da kötü – kararlar alma eğilimindeyiz?

FARKLI TARZLARDA ‘AŞK’I TANIMLAMAK
Aşk, insanlar olarak deneyimlediğimiz en derin duygulardan biridir. Bizden daha büyük, yani onu hayatımıza davet edebilsek de, sevginin kendini nasıl, ne zaman ve nerede ifade etmeye başlayacağı konusunda kontrolümüz yok. İnsanların % 72’si Belki de bu yüzden inanıyoruz içinde ilk görüşte aşka . Bazen aşk gerçekten göğsünüze şimşek çakması gibi vurur ve siz buna hazırlıklı olmazsınız.

Aşk doğası gereği özgür olduğundan, onun ne olduğunu ve ona sahip olup olmadığımızı nasıl anlayacağımızı anlamak için geceleri dönüp durarak geçiririz. Bu kadar kontrol edilemeyen ve çok yönlü bir şeyi nasıl tanımlarsınız?

Aşkla ilgili aldatıcı şey budur, onu çeşitli farklı durumlarda hissedebiliriz – mutlu, üzgün, kızgın, kafası karışmış veya heyecanlıyken – ve aşkla ilgili tutumlarımız şefkatli sevgiden, sevgiye ve zevke kadar değişebilir. Hatta sevgiyi bir eylem olarak, partnerlerimizle veya arkadaşlarımızla ve ailemizle ilişkilerimizi bir arada sürdürmek için bir güç olarak kullanıyoruz.

Eski Yunanlılar, deneyimleyebileceğimiz farklı aşk durumlarını tanımlamak için yedi kelime kullandılar:

Yaşanacak pek çok farklı aşk türü olmasına rağmen, sevginin romantik ve şefkatli ifadesi, bir düzeyde hepimizin aradığı şeydir. Bunun nedeni, çoğumuzun derinden bağlı ve romantik bir ilişkinin rahatlığı yoluyla tatmin bulmamızdır. Aslında, Türklerin% 88 alıntı sevgi düşüncesi hayatımızın tamamında oldukça büyük bir rol oynadığını kabul etmek kolaydır, böylece onlar evlenmek için tercih üst nedeni olarak aşk.

KENDİMCE TANITIM GEREKSINIMI
Fakat aşk farklı biçimler aldığı için, her birimiz aşkı kendi tarzımızda deneyimleyebiliriz, bu yüzden ‘aşk’ terimini tanımlamak çok karmaşıktır. Ve böylece kendimizi geceleri uyanık yatarken buluyoruz, tam bir tanım için internette arama yapıyoruz çünkü kültürümüz bir ihtiyaç yaratıyor – başkalarının sevgiyi nasıl algıladığını bilmek istiyoruz, böylece aşkımızın bu tanıma karşı nasıl yığıldığını belirleyebiliriz. Bir düşünün: Birine aşık olduğunuzu söylerseniz, ancak arkadaşlarınız veya aileniz kimyayı görmezse, size bunun “aşk gibi görünmediğini” söylediklerinde kızabilirsiniz. Yanılıyorlar mı? Yoksa sen misin? Kişi kime inanacağını nasıl bilir – bu çağda yaptığımız gibi, çaresizce aşkın tam olarak ne olduğunu bilmek için internette arama yaparız.

AŞK NEDIR? AŞK KIMYADIR
Bilimsel açıdan aşk, güçlü ve kalıcı bir nörolojik durumdur. Aşkkimyadır ve mutlaka kontrol edebileceğiniz 1 şey değildir. Örneğin, şehvet ve aşk arasındaki farkı ele alalım. Şehvet, artan testosteron ve östrojen salınımıyla beslenen geçici bir arzudur – biraz sürer, sonra normale döner ve gider. Ancak, gerçek aşkı hissettiğinizde, beyin tüm kimyasalları serbest bırakarak onu farklı ifadelerde deneyimlemenize izin verebilir.

AŞK NEDIR? AŞK BAĞLILIKTIR
Sevgiyi tanımlamak çok zordur çünkü tek bir şey olarak yoktur. Önemli başkalarımıza, ebeveynlerimize, arkadaşlarımıza, çocuklarımıza ve evcil hayvanlarımıza sevgi duyabiliriz. Bazılarımız sevgimizi ALLAH’a veya ünlülere yöneltir ve komşularımıza, ülkemize ve nesnelerimize sevgimizi sürdürebiliriz. Aşk kör, yanlış yönlendirilmiş, trajik, koşulsuz, kararlı ve tutarsız olabilir. Pek çok farklı varyantı üstlenir, ancak en iyi ihtimalle aşk, sürekli geliştirmek ve beslemek için çalıştığımız tutkulu bir bağlılıktır.

AŞK NEDIR? AŞK AŞKTIR ?
Bağlılığın yönünü elinizden aldığınızda, aşk sevdalılıktır . Artık biri için tutkulu olmadığınızda, ona kendinizi adarsınız. Aşk olan aşk gerçekten iyi bir aşk değildir çünkü, sık sık saplantımızın ilişkinin kökü olmasına izin veririz, bu da sizin aşık olma fikrine veya ilişki fikrine odaklandığınız anlamına gelebilir. gerçek ilişkinin kendisi.

AŞKI NEDIR? AŞK UYUMLULUKTUR
Son olarak, her şey söylendiğinde ve yapıldığında, aşk aynı zamanda uyumlulukla da ilgilidir. Farklı ilişkileri parçalayıp analiz ettiğinizde, temel faktörlerden biri iki ortağın ne kadar uyumlu olduğudur. Biriyle aynı değerleri, hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyleri, ilgi alanlarını, politik veya felsefi görüşleri paylaştığınızda, uyumlu olma ve dolayısıyla aşık olma olasılığınız çok daha yüksektir. Elbette, “zıtların birbirini çektiği” durumlar her zaman olabilir, ancak ilişkinin kök salması için her zaman bazı ortak zeminlere ihtiyaç duyulacaktır veya bu, diğer aşk kategorilerinden birine girebilir. Sevgi ve uyumluluk bir ilişki kurmak için birlikte çalışır, bu yüzden günün sonunda uyumlu olacağınızı bildiğiniz birini bulmak istersiniz, değil mi? UkaLaChat.Net’de Sohbet ,muhabbet ,eğlenceli bir ortamda sevdiğin seveceğin aşkı’da bullabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?UkalaChat.Net

  • Tek Tıkla Yabancı Sohbet
  • Dünyanın her yerinden yabancılarla anonim olarak sohbet etmenize yardımcı olan anlık rastgele bir sohbettir. Hoş kız ve erkeklerle sohbet edin, tercihinizi belirleyin ve sohbete başlayın! Tüm seçenekler kayıt olmadan kullanılabilir. Yabancılarla misafir olarak sohbet edin, herhangi bir ayrıntı vermenize gerek yok - istediğiniz her şeyi yabancılarla paylaşın, ancak isterseniz anonim kalabilirsiniz! Çevrimiçi insanlarla tanışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı, sadece bir tıklama daha ve maceranız başlayabilir .

    Sosyal Medya

    Sizde hemen bizi takip edin!

    © Copyright 2021 UkalaChat.Net - Tüm hakları saklıdır.