on kasım

admin     05-12-20     Genel     on kasım     187 Defa Okundu

10’Kasım’da  Saygı Duruşu

Pek çok ziyaretçiye, Türkiye’nin dört bir yanından ani hava sirenlerinin sesi şaşırtıcı gelebilir, özellikle de ofis çalışanlarının sokaklara dökülmeleri ve aniden kasvetli bir sessizlik içinde duran vatandaşlar göz önüne alındığında. Bunlar, her 10 Kasım’da saat 09: 05‘te Türkiye çapında, 1938‘de tarih ve saatte vefat eden ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün onuruna anma törenine dönüşen görüntüler.

Boğaz’ı geçen iki İstanbul köprüsünde bile trafik dramatik bir şekilde durdu, sürücüler araçlarının yanında iki dakika sessizlik içinde arabalarından iniyorlar. Bu gün Türkiye’yi ziyaret edenler için, anma törenine tanıklık edecek iyi bir bakış açısı bulmak için erken kalkmak en iyisidir.

10 Kasım Törenlerine Nerede Katılmalı

İstanbul’da, Taksim Meydanı veya hemen önündeki kafe çatılarından herhangi biri iyi yerlerdir. Ayrıca Askeri Müze (Askeri Müze) ve Dolmabahçe Sarayı hareketli olmasına rağmen özellikle bu gün görülmeye değer.

Ankara‘da Anıtkabir Anıtkabir nerede olunur, Türkiye’nin Ömür Boyu oraya nasıl gidilir konusunda talimatlar var . Karşısında Türkiye’deki diğer şehirler, güzergah üzerinde koymak için bu olaylar gerçekleşiyor olabilir ne olduğunu bulmak için yerel turizm kurulu ile temasa geçmek en iyisi. Türkiye’de 10 Kasım’a daha yerel bir bakış için tavsiyem, sabah için bir ziyaret ayarlamak için yakındaki bir devlet okulu ile temasa geçmek olacaktır. (Sizi karşılama olasılıkları yüksektir.)

Çelenkler atılır, sessizlik nihayet Türk milli marşıyla bozulur, hayat yavaş yavaş düzenli bir tempo içinde ilerler. Yıl içinde ziyaret ettiğinizde ne olursa olsun, Atatürk‘ün imajının neden Türkiye’nin her yerinde olduğunu merak ettirecek kadar heykel ve resim göreceksiniz . Atatürk’ün benzerliği geçmişe bir bakış değil, bir hatırlatma; Onun yarattığı, bugün Türklerin kendi kaderlerini belirlemeleri için bir yoldur.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (22 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?UkalaChat.Net

  • Tek Tıkla Yabancı Sohbet
  • Dünyanın her yerinden yabancılarla anonim olarak sohbet etmenize yardımcı olan anlık rastgele bir sohbettir. Hoş kız ve erkeklerle sohbet edin, tercihinizi belirleyin ve sohbete başlayın! Tüm seçenekler kayıt olmadan kullanılabilir. Yabancılarla misafir olarak sohbet edin, herhangi bir ayrıntı vermenize gerek yok - istediğiniz her şeyi yabancılarla paylaşın, ancak isterseniz anonim kalabilirsiniz! Çevrimiçi insanlarla tanışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı, sadece bir tıklama daha ve maceranız başlayabilir .

    Sosyal Medya

    Sizde hemen bizi takip edin!

    © Copyright 2021 UkalaChat.Net - Tüm hakları saklıdır.